Co bychom bez elektřiny byli?

2 června, 2021

Určitě byste nechtěli, aby vám přestala být k dispozici taková samozřejmost, jakou už je dnes elektřina. Určitě by vám způsobilo nemálo komplikací, kdyby u vás nešel proud. Nemohli byste si na nic posvítit, nemohli byste použít varnou konvici, mikrovlnnou troubu či elektrický sporák, nemohli byste si ani vyprat, ani vyžehlit, lednička by vám vytekla a potraviny v ní se zkazily a podobně. Prostě by byl takový výpadek dodávek elektřiny problémem, a čím déle by trval, tím by to bylo horší.

A vlastně by to pořád ještě nebylo to nejhorší, co se dá od elektřiny očekávat. Ta totiž může nejen nejít, ale také může naopak být tam, kde ji mít nechceme. Může někde probíjet a tím způsobovat riziko, že vyhoříme, utrpíme úraz nebo třeba i zemřeme. Hrozná představa, že?

obrázek elektrikáře

Ovšem takové představy bohužel mají reálný základ. To, co je výše zmíněno, se skutečně může stát. Ale stává se to vesměs jedině těm, kdo podcení kvalitu elektroinstalace a přístrojů, jež jsou k síti připojovány.

Když má někdo někde zavedenou elektřinu, musí prostě počítat s tím, že všechna ta vedení, vypínače, zásuvky a další součásti vedení a samozřejmě i spotřebiče postupem času chátrají, pozbývají svých původních kvalit a stávají se potenciálně nebezpečnými.

svítící žárovka

A protože nikdo nechceme riskovat majetek, zdraví či život, měli bychom se starat o to, aby u nás průběžně probíhaly revize tohoto. Tedy aby se nám na to pravidelně podívali elektrikáři, kteří umí hrozící závady včas odhalit a odstranit.

Je samozřejmé, že taková revize elektro https://revize-elektro-revtech.cz/ není zadarmo, ale bezplatně se v dnešním světě přece neposkytuje nic z toho, co za něco stojí. A takové revize za to určitě stojí. Protože hazardovat s elektřinou se zaručeně nevyplácí. Podobně jako oheň umí být i tato dobrý sluha, ale i špatný pán. A je dobře, pokud nám tato jenom spolehlivě slouží a nic nehrozí.