Zboží

Co víme o tvrdých krytech pro iPhone 6


Krytů a obalů na mobily existuje celá řada, k těm nejvyužívanějším se řadí flipová (knížková) uzavírací pouzdra z eko-kůže (polyuretanu) a velmi oblíbené silikonové vaničky. Silikon je nesprávný výraz, ve skutečnosti jde o termoplastický polyuretan TPU. Další možností je sáhnout po tvrdém plastu, jehož tvar se shoduje s vaničkou z TPU.

mobilní telefon

Vlastnosti tvrdého krytu

Je velmi tenký – je to nejtenčí typ pouzder, který se vyrábí. To se může hodit zejména v místech, kde mobil spíše překáží, jako jsou malé kapsy, batůžky a ledvinky. Nezabere tolik místa, jako flipové pouzdro a tvrdé kryty pro iPhone 6 jsou dokonce tenčí, než ty silikonové.

Neohýbá se a pevně drží tvar – některým lidem vadí silikonová pouzdra, protože jsou velmi měkká a mohou překážet při zakládání mobilu do kapes, do přihrádek v kufříku či v kabelce. Pevná pouzdra tolik nedrhnou a lépe vklouznou tam, kam potřebujete. Silikon je materiál dobře přilnavý a to může v některých situacích vadit.

mobil na stole

Mobil je operativně k dispozici – jistou nevýhodou pouzder starých tlačítkových telefonů byla špatná operativnost. Obvykle jste nejprve museli mobil z pouzdra vytáhnout a teprve pak přijmout hovor, což zbytečně zdržovalo, hlavně tehdy, byl-li mobil mimo váš přímý dosah. S tvrdým pouzdrem nic takového podnikat nemusíte, telefon je použitelný prakticky ihned.

Potřebujete tvrzené sklo – tvrdé kryty jsou obdobou silikonů, jedná se tedy o jakési vaničky, kam přístroj zapadne ze všech bočních stran, a máte chráněnou pouze zadní část. Na dotykový displej tedy budete pravděpodobně potřebovat dokoupit tvrzené sklo nebo alespoň plastovou fólii.

Pozor na pády na tvrdý povrch – bohužel mají tvrdé plasty nevýhodu v tom, že mohou po prudkém úderu prasknout. Stává se to v situacích, kdy vám mobil upadne na zem z velké výšky např. na beton nebo kamennou dlažbu. Pády mobilu z menší výšky a na měkčí povrch, např. na koberec nebo na trávník, by však pevnému krytu neměly ublížit.