Nezařazené

Solná jeskyně – neotálejte s její návštěvou!

Solná jeskyně je pro všechny, nezáleží, jestli ji navštívíte se svým miminkem, dítětem nebo jste dospělí či senior nebo dokonce těhotná žena. Bohužel je celkem málo vyhledávanou službou i přes její skvělé účinky. Víte, že ji často navštěvují sportovci pro rychlejší rekonvalescenci po určitém zranění? Je to tak. Solná jeskyně je primárně určená k relaxaci, rekonvalescenci a taktéž k pomoci odstranit různé zdravotní neduhy.

schody v solné jeskyni
Neváhejte a objednejte se na ozdravnou kúru

Při této kúře nemůžete ztratit, pouze naopak získat! Pobyt v solné jeskyni je pro tělo stejně prospěšný jako pobyt u moře či v horách na čistém vzduchu. Avšak je potřeba, alespoň 10 sezení, co nejrychleji po sobě, poté už postačí docházet na kúru jednou týdně. Jedno sezení trvá většinou tři čtvrtě hodiny. Ze začátku, v prvním týdnu, kdy budete solnou jeskyni navštěvovat, byste měli sezení absolvovat, alespoň 3x v týdnu, aby její účinek byl co nejpříznivější.


Jak probíhá návštěva solné jeskyně?

Pokud se vydáváte poprvé do solné jeskyně nebo už je to delší dobu a nevíte, co bude potřeba si vzít s sebou, tak si přečtěte prosím tyto rady:
· V solné jeskyni je maximálně 23 °C a pro některé, to nemusí být dostačující. Volte pro to oblečení, s dlouhými rukávy a nohavicemi. Kdyby vám ani toto oblečení nestačilo, v solných jeskyních bývá k dispozici na zapůjčení teplá, hřejivá deka.
· Obuv se do solných jeskyní nosit nesmí. Takže pokud nechcete nosit návleky na Vaší obuvi, vezměte si s sebou přezůvky.
· Svůj pobyt (povětšinou 45 minut v solné jeskyni) nejčastěji proležíte na pohodlném lehátku a řádně se u toho odreagujete a zarelaxujete si.

Benefity, které nám solná jeskyně nabízí

Solná jeskyně napomáhá potížím spojeným s hypofunkcí štítné žlázy, ekzémy, lupénkami, sníženou imunitou, chronickými onemocněními a taktéž s autoimunními onemocněními. Je prakticky vhodná pro všechny, kteří netrpí potížemi uvedenými v odstavci níže.

lampa z růžové soli
Pro koho naopak není vhodná?

Neměli by ji navštěvovat pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy, s kardiovaskulárními onemocněními, klaustrofobici a taktéž lidé s akutními zánětlivými onemocněními, infekčními chorobami a lidé s nádorovým onemocněním v různém stádiu.