Byznys

A nezapomeňte v horách na funkční prádlo


Vysokohorská turistika je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových aktivit, což prokazuje obrovský zájem obyvatel naší země ohledně zajištění ubytování v horách a nákup outdoorového vybavení. Zřejmě se jedná o pokračování tradice, která se v naší zemi budovala již za socialismu, a mohli bychom směle doplnit, že právě turistika je nesmírně prospěšný druh fyzických aktivit pro lidský organismus.

Vysoké Tatry

Vypravit se do hor, vyšplhat se na kopec a pohledět do údolí je něco jako droga, ovšem pozitivně směřovaná, pochopitelně nesrovnatelná s omamnými látkami. Jednou z těch vysloveně silných drog je turistika ve Vysokých Tatrách. Toto pohoří má v porovnání například s Alpami zásadní výhodu v tom, že je přehledné, relativně malé, a že tu výrazně kontrastuje s okolní krajinou, zejména údolím řeky Váh.

turistická mapa

Jestliže byste rádi Vysoké Tatry poznali blíže a pokochali se fantastickými vyhlídkami do krajiny, pak bychom vám pro začátek mohli doporučit Solisko a vodopád Skok. Musíte se však dobře obléknout a uvědomit si, že nejste v Praze na Václaváku, ale ve výšce nad tisíc metrů nad mořem.

Funkční prádlo a termoregulace

Až si budete balit věci do hor, nezapomeňte na funkční prádlo Active https://www.c-store.cz/Active-c104_1333_3.htm. Může se to zdát celkem zbytečné, proč věnovat tolik pozornosti spodnímu prádlu, když je přece důležitější zajistit nepromokavost svrchníku, tedy hlavně kalhot a bundy, ovšem u spodního prádla začíná váš tělesný komfort, a cítit se příjemně je právě v horách nesmírně důležité.

Klíčové slovo ohledně funkčního spodního prádla je termoregulace. Prádlo totiž nasává pot a udržuje pokožku v suchu, tím pádem se stará o to, aby vám v chladnějším období nebyla zima a neprochladli jste. A v Tatrách se počasí může změnit během jediné hodiny ze slunečného dne na větrné a deštivé odpoledne, a tehdy byste měli být před prochladnutím vhodně zabezpečení.