Dovolená

Bulharsko

Hlavním městem Bulharska je Sofie. Je to zároveň největší město Bulharska. A žije zde přes milion lidí. Jedná se o vyloženě horské město a je zde lehce orientální atmosféra. Najdete zde široké bulváry, rozsáhlé parky k oddechu a sochy významných osobností. Za zmínku stojí Sofijská synagoga, klášter Dragalevskimanastir, Banja Bašti, což je mešita či kostel Alexandra Něvského. Nad městem se tyčí hora Vitoša, která měří 2 290 m. Vyjet se na ní dá lanovkou. Na bulharském severním pobřeží najdete město Varnu. Jedná se o třetí největší město Bulharska. Jedná se také o největší bulharský přístav.

Sofie

Luxusní písčité pláže, krásné moře, výborná typická kuchyně pro Balkán, tohle vyloženě vybízí k příjemné relaxaci. Ve Varně můžete navštívit i delfinárium. Známé jsou na Severním pobřeží též Zlaté písky. Druhým největším městem je město Plovdiv. Můžete zde obdivovat spousty středověkých a starověkých památek. Mešity, kostely, historické uličky, takže pokud milujete historickou architekturu a nepotřebujete nutně kolem sebe moře a hory, je tohle město fajn. Patří mezi nejatraktivnější města starověku. Nedaleko bulharské metropole se rozprostírá město Belogradčik. U tohoto menšího města se nachází krásné skály, kde by se klidně mohl odehrávat příběh Pán prstenů. 

Mys Emine

Za zmínku rovněž stojí pohoří Stara Planina a jeho nejvyšší vrchol Buzludža. Tento vrchol měří 1 400 metrů. Zajímavý je zde památník ve tvaru vesmírného talíře z betonu. Jeden z nejznámější pravoslavných klášterů Rilský monastýr ne nachází v pohoří Rila. Nachází se v nadmořské výšce téměř 1 200 metrů! V 10. století ho založil svatý Ivan Rilský a v roce 1983 byl zapsán na seznamu UNESCO. Klášter je postaven v byzantském stylu v pestré barvě. Za zmínku též stojí velmi strmý mys Emine. Najdete ho kousek od letoviska Sluneční pobřeží. Pyšní se majákem a v jeho okolí si můžete užít krásnou pláž Irakli, kde si užijete klidu, pokud nemáte rádi zrovna kolem sebe hromadu turistů.