Vztahy

Láska a vztahy

Když jsem se i tehdy ptala své maminky, proč se rozvedla s mým otcem, tak ze začátku o tom nechtěla vůbec mluvit. Vždy jsem si myslela, že měli spolu opravdu krásný vztah. Jenomže to bylo všechno jenom na oko a myslím si, že moji rodiče to na mě jenom hráli, protože jsem nikdy neslyšela, že by se rodiče hádali. Takže jsem měla za to, že rodiče mají opravdu krásný vztah a že si spolu taky rozumí. Jenomže opak byl pravdou. Byla to taková tichá nenávist. A taky později jsem se taky od maminky dozvěděla, že můj otec prý tři roky měl nějakou milenku, se kterou udržoval opravdu dlouho milostný vztah.

Přemýšlím srdcem.

Cože? Nemohla jsem věřit vlastním uším! Otec a jiný vztah? Milenka? Opravdu hrůza! A musím uznat, že jsem se opravdu hodně naštvala. Protože já jsem měla otce do takového slušného gentlemana, kterého jsem si vážila a který byl můj mužský vzor. Myslela jsem si, že když budu takhle ctít otce, že budu mít taky potom vřelý vztah k mužům a budu více taky důvěřivá. Protože já velice těžko dokážu věřit muži. A to hlavně kvůli tomu, že můj otec ubližoval mé mámě. Ani na to moc nechci myslet. Ani nevíte, jak jsem z toho byla nešťastná a taky jsem potom měla noční můry. 

Upnula jsem se na rodinu.

Protože na otci jsem byla totiž závislá. Jenomže když jsem se dozvěděla, jaký vztah udržoval s maminkou, že ji zesměšňoval, tak jsem začala otce ze dne na den nenávidět. Nedivte se mi a neodsuzujte mě, ale nyní si opravdu vážím hodně maminky, protože moje maminka je pro mě o hodně důležitější, takže jsem si řekla, že mužům nebudu tak moc důvěřovat, protože nikdy nevíte, co se třeba všechno z mužů vyvine a jaké s nimi budete mít vztahy. Takže si opravdu dávejte velký pozor, jak si s muži rozumíte a taky jaké máte mužské vzory. Někdy si říkám, že je opravdu škoda, že neexistuje nějaký smysluplný návod na to, jak udržovat skvělé vztahy.