Peníze

Družstevní byt je výhodný

Je naprosto nemyslitelné, aby v dnešní době nějaký solidní člověk nikde nebydlel. Nějaká střecha nad hlavou je jednou z nejzásadnějších věcí, které my lidé potřebujeme, abychom mohli vést kvalitní život a neměli současně punc bezdomovců, o který pochopitelně není co stát.

Jenže všichni dobře víme, že sehnat kvalitní bydlení není ani trochu snadná záležitost. Jistě, nabídky by se určitě našly, jenže jejich cena vysoko převyšuje možnosti, jež většina z nás má. A tak se spousta našinců spokojuje s nájemním bydlením, které není ve své podstatě ideální. Ale je na rozdíl od koupě vlastní nemovitosti dostupné.

peníze Jižní Afriky

Jenže pronajatý byt nebo dokonce nějaký podnájem je navzdory své největší dostupnosti předražený. A navíc tu najdeme i další nedostatky, jako třeba to, že nikdo z nájemníků nemá jistotu, že zde bude moci setrvat tak dlouho, jak bude chtít, člověk se musí vystěhovat, když mu skončí nájemní smlouva nebo si to majitel objektu usmyslí.

A tak lidé obvykle sní o tom, jaké by to bylo, kdyby bydleli v nemovitosti, která by patřila jenom jim. To je přece učiněný ideál. Jenže takový ideál je nejednou nedosažitelný, protože na něco tak drahého jako vlastní objekt většina z nás vyděláno nemá. A když se pokoušíme pořídit si něco podobného na splátky, často také neuspějeme, protože finanční instituce nejednou neposkytnou peníze někomu, kdo se nedokáže adekvátně zaručit za jejich vrácení.

platební karta

A když je tak nemožné získat třeba aspoň hypotéku na koupi vlastní střechy nad hlavou? Co pak?

Pak se může hodit aspoň hypotéka na družstevní byt. A to proto, že jde o docela obstojnou alternativu k bydlení ve svém objektu, jež je ale současně kvůli svým zvláštnostem přece jenom levnější. A proto si ji mohou dovolit i ti, jimž by žádnou běžnou hypotéku na koupi vlastního domu nenabídli.

A bydlení ve družstevním bytě je od toho ve vlastním na první pohled neodlišitelné.