Sport

I sportem se dá nízký tlak zvýšit

S trénováním nízkého tlaku je nejprospěšnější začít ještě v posteli. Hned po probuzení. V poloze vleže je dobré začít den protahovacími cviky, zvedáním nohou, střídáním sedů a lehů. Poté přejít do otáček těla na břicho a zpět na záda. Čímž se zároveň do potřebného stavu dostanou jak horní, tak dolní končetiny. Po pěti až deseti minutách je tělo nastartováno do dne. Bez toho, aby se vzhledem k nízkému tlaku při vstávání z postele, začala motat hlava. Po úspěšném startu do nového dne je vhodné nezapomínat sportovat i během něho. Snad nejvhodnější aktivita pro všechny lidi, trpící hypotenzí, je běh. Který lze navíc provozovat jak ve sportovních areálech, tak v přírodě.

Během ke zdraví

Pro začátek je potřeba volit kratší tratě. A vyzkoušet, jestli se během běhu příliš nemění hodnoty tlaku. Kontrolu kterého lze dneska zaznamenat na chytrých hodinkách. Které měří i tepové frekvence. Pokud jsou naměřené hodnoty v požadované rovnováze, je možné si plánovanou trasu prodloužit.

Sportovní aktivita

V zimě lze sportovní aktivitu rozšířit o běh na lyžích. Při kterém je zapojeno téměř sto procent svalů. A procvičeny jak partie břicha, nohou i hýždí. Tak si tímto sportem nejen zvýšíte tlak. Ale posílíte rovněž srdeční činnost. Pokud se vám nechce čekat na první sníh, zaběhat si můžete i v posilovně. Ve které je už dneska běžně k dispozici běžkařský trenažér, který lyže nahradí. V letních měsících mnozí sportovci vyrážejí na vodu. Veslování je jednou z prospěšných činností, při kterém se tlakové hodnoty téměř vždy dostanou do normálu. I tento sport lze provozovat celoročně. Stejně jako trenažér suplující běžky, existuje i trenažér veslařský. Navštěvovat je možné i vedené lekce podobné hodinám spinningu. Pro odvážnější sportovce je vítanou aktivitou lezení po umělé stěně. Které zaručuje, kromě zapojení veškerého svalstva – stabilizačního systému, rovněž urychlenou cestu za vysněnou postavou. A nejenže zhubnete. Zlepšíte si celkovou koordinaci a budete disponovat i větší tělesnou sílou. Což zase  pomáhá dostat problematický nízký tlak na optimální úroveň.