Nezařazené

Jak docílit perfektního oholení bez újmy?

Oholit si intimní zóny bylo kdysi společenské tabu. Dnes se zdá, že s každým blížícím se létem podléhá trendům více žen v různých věkových kategoriích.  Pod bikinami nebo plavkami, schovávají nejrůznější výtvory, převážně geometrických tvarů. Ochlupení v podobě přírodního porostu, se pomalu ale jistě stalo ostudou. V kosmetickém průmyslu se stále hledají modernější a šetrné způsoby, jak se nežádoucích chloupků zbavit bezbolestně nebo i trvale na nějakou dobu. Stále však zůstává na první příčce oblíbenosti tzv. mokré holení, vlastně jde o žiletku a pěnu nebo gel.
Dalším oblíbeným postupem je oholení pomocí epilačního strojku.
žiletka pro ženy
Chloupky jsou pomocí pinzet vytržené rovnou z kořínků, takže není možné jejich přeříznutí na povrchu. Je to bolestivější, ovšem záleží na citlivosti pokožky. Někdo si na to zvykne, jiný cítí jen slabé štípnutí, dokonce jsou i přímí odpůrci. Intimní partie se ale nedoporučuje takto holit. Kůže je tam mnohem slabší, pružnější a jemná, mohlo by dojít k poranění. Výhodu má tato metoda možná jen v dlouhodobém efektu, zhruba na měsíc je s ochlupením amen.
Zaťaté zuby, obličejová gymnastika a sprostá slova, to mnohdy provází způsob holení voskem. Ten se buď teplý či studený nanese špachtlí na místo a chvilku se nechá zaschnout. Následuje ta horší část, kdy se přejde k odtržení pásky proti směru růstu. Optimálního výsledku lze dosáhnout, pokud jsou chlupy delší než 5 mm. Vosk k nim lépe přilne. Bolest se dá vydržet a dokonce s každým dalším použitím klesá citlivost. Výsledek je viditelný až měsíc.
sexy nohy
Novinkou jsou depilační krémy, které se nanesou, chloupek se jím obalí a po chvíli sám odpadne. Nelze ho odstranit celý s kořínkem, proto je oholení přínosné jenom na jeden týden. Chemické látky v krému ovšem představují rizika u citlivých osob v podobě alergie, začervenání kůže nebo drobných pupínků. Není prostě nad klasické mokré holení, kdy na řadu přichází žiletka, holicí pěna nebo gel. Jde o velmi rychlý a šetrný způsob, jen účinek je kratší doby, bohužel něco kolem 3 dní.