Nezařazené

Pro pěstování mladých výhonků vám bude stačit pouze praktická miska na klíčení semen

Chtěli byste si pěstovat vlastní zeleninu? Nemáte k dispozici ani kousek půdy, a dokonce ani balkón pro umístění květníků? Nemáte ani žádné zkušenosti či zahradnické znalosti? Nic z toho vadit nemusí, pokud se pustíte do pěstování mladých výhonků rostlin!
vojtěška setá na vejci

Vypěstovat si bohatou úrodu klíčku je snadné. A i když je jejich podoba na míle vzdálená klasickému ovoci anebo zelenině, tak vás to mrzet nemusí. Najdete v nich mnohem více vitamínů i jiných důležitých látek, takže vaše úroda vašemu tělesnému zdraví výrazně prospěje. Dokonce víc, než kdybyste denně konzumovali kila zeleniny a vitamínové preparáty z lékárny k tomu.
V mladých výhoncích rostlin totiž najdete to nejcennější, co nám příroda nabízí. A nejenže jsou klíčky plné zdraví prospěšných látek, ale ještě ke všemu jsou velice dobře stravitelné a chutné. V kuchyni si s nimi jistě hravě poradíte – bez potíží je totiž začleníte do všech možných jídel studené i teplé kuchyně, a to jak do jídel, které vycházejí z asijské kuchyně, tak i do těch českých. Nicméně pokud si nechcete lámat hlavu s vařením, můžete mladé výhonky klidně konzumovat i jen tak bez úpravy a chroupat je, kdekoli vás to napadne.
Pokud náhodou vypěstujete více, než budete schopni sami zkonzumovat, můžete přebytky uložit až na několik dní do lednice. Nicméně se o ně neváhejte rozdělit také se svými přáteli – uvidíte, že takový chutný, šťavnatý a zdravý dárek každý ocení!
naklíčená řeřicha setá na vatě
Na pěstování mladých výhonků je nejlepší to, že k takové činnosti prakticky nic nepotřebujete. Mimo nepostradatelných semínek se vám bude hodit ještě praktická miska na klíčení semen, ideálně taková, která byla vymyšlena speciálně pro tuto činnost, takže vám manipulaci se semínky velmi usnadní. A poté, co vložíte semena do nádoby, už nebudete dělat nic jiného, než je několik dní zalévat vodou. Tak snadné to je!