Peníze

Jak mít zase po starostech?

Dokud má člověk dost peněz na to, aby jimi financoval všechny své životní potřeby, přinejmenším ty základní a nezbytné, je to dobré. Takovému člověku v podstatě neschází nic, bez čeho by se nedokázal obejít, a to je důvod ke spokojenosti.

Jenže nic nemusí trvat věčně, a to platí i pro dostatek finančních prostředků. I ty zkrátka mohou někdy někomu začít chybět. Třeba si dost nevydělá, třeba musí zaplatit víc, než kolik si se svými příjmy může dovolit, a rázem tak vzniká nepoměr mezi jeho příjmy a výdaji, který není rozhodně potěšující. Zejména tehdy, když takový člověk i nadále dostává účty, které se musí stůj co stůj zaplatit, když se hlásí věřitelé, se kterými se nedá dohodnout na posunu plateb na později.

franky a centy

A co si má našinec počít, když by sice třeba i rád zaplatil, jenže už nemá čím? V takové chvíli se začíná často uvažovat o nějaké půjčce. A pokud se o takovou pomoc zajímá někdo skutečně zodpovědně, nelze mu vlastně nic vytknout. Protože vzít si půjčku a tou zaplatit za nezbytnosti, za které se platit musí, je určitě lepší než neplatit.

Ovšem půjčka pomůže jedině tehdy, když na ni člověk dosáhne a když je tato dost výhodná a zvládnutelná. A to se rozhodně nedá říci o všech u nás se nabízejících půjčkách. A proto zřejmě neprohloupí ti, jejichž volba padne na nebankovní hypotéky. Právě to jsou totiž půjčky, které má naději získat i žadatel, který není z pohledu bank bonitní. U těchto nebankovních hypoték totiž nehrají rozhodující roli příjmy žadatelů a jejich registry dlužníků, ale schopnost splácet a možnost zaručit se za splácení zástavou nemovitosti.

švýcarské franky

A proto se ti, kdo mají problémy a zároveň vlastní nějakou tu nemovitost, obracejí zpravidla právě sem, na nebankovní společnost. Protože tady lehce uspějí a zmíněnou hypotéku dostanou. A to klidně až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny zastavené nemovitosti a s možností splácet po dlouhá desetiletí.