Peníze

Kde sehnat peníze?

Peníze nejsou všechno, na tom se jistě shodneme. Jsou tu i další věci, jež jsou pro lidský život nezastupitelné a jež si ani za peníze nekoupíme, jako jsou dejme tomu zdraví a láska, případně život jako takový, ale přesto jsou peníze náramně důležité. Co bychom my lidé vlastně měli, kdyby nebylo peněz? Žili bychom někde pod širým nebem, stravovali se a oblékali tak, jak by nám to příroda umožnila, mohli bychom zapomenout na veškeré výdobytky moderní civilizace. A to pochopitelně není něco, po čem bychom měli toužit a toužili.

A tak se my lidé snažíme, abychom byli finančně dostatečně zajištění, abychom měli na všechny výdaje, které nemůžeme z nejrůznějších důvodů postrádat. Peníze chceme mít a někdy pro jejich získání uděláme skutečně cokoliv, nejednou i hodně zavrženíhodné počiny.

jedno euro

Ale přesto se občas stane, že nemáme tolik peněz, kolik bychom chtěli mít. Nejednou se vydáme a potom už není, čím hradit další platby. A to s sebou logicky přináší problémy.

A jak se takovým potížím vyhnout? Pokud potřebujeme víc peněz, než kolik jich zrovna máme, můžeme si někde zažádat o půjčku. A pokud tuto dostaneme, můžeme být vcelku spokojeni, protože opět za vše důležité zaplatit dokážeme. Jenom s tou poněkud nepříjemnou komplikací, že nejde o naše peníze, a tudíž je zase budeme muset vrátit tomu, kdo nám je dal dočasně k dispozici.

eura peníze

Ovšem co když vybranou půjčku nedostaneme? Co když nám třeba v bance řeknou, že máme příliš malé doložitelné příjmy, u nichž panují pochybnosti, zda nám budou na splácení stačit, co když nám tu oznámí, že nejsme důvěryhodní, protože máme nějaké ty nepříznivé záznamy v registrech dlužníků?

Pak to můžeme vyřešit s pomocí nebankovní hypotéky, na kterou obvykle dosáhnou i ti ze žadatelů, kteří nejsou takzvaně bonitní. Zde stačí dát záruku v podobě zástavy nemovitosti a dál už žadatele nijak složitě neprověřují a půjčí mu. A o to přece jde.