Zboží

Fasáda umí dělat divy

Aby byl exteriér domu dobře chráněn, tak je důležité si vybrat správnou fasádu. Tou to rozhodně nemusí končit, protože se hodí kamenné obklady.

Fasáda umí dělat divy

Exteriér nemovitosti.

Když se podíváme na nemovitost z venku, tak velký vliv na její vzhled má fasáda. Taková nová pěkná fasáda může její cenu opravdu o dost zvednou. Když jsme už u toho vzhledu, tak zásadní je rozhodně barva. Musíme pamatovat na to, že tmavé odstíny část přitahují teplo, což v letních tropických teplotách není nic příjemného. Světlé odstíny zase můžou vyblednout, takže nejlepší bude jít zlatou střední cestou, příčně každému se líbí barva jiná. Pamatujte na to, aby ladila k stávajícím prvkům, což jsou třeba okna a dveře.

fasáda staršího domu

Barva není všechno, protože potom musíme vybrat vhodný typ fasády, protož každý má jiné vlastnosti a životnost. Často se používají organické omítky, jenž se vyznačují dobrou odolností proti poškození. Hned za nimi stojí silikonové omítky, které řadíme mezi ty nejpoužívanější, protože poměr mezi vlastnostmi a cenou je opravdu skvělý. Jsou odolné a uchovávají si barvu, a proto budou stále v dobrém stavu.

Kamenný obklad

Fasáda zabírá obvykle větší část vnějších stěn budovy, ovšem u země se volí jiný materiál. Je to z toho důvodu, že když třeba prší, tak prská špína na nemovitost. Bylo by zbytečně složité ji čistit, a proto se od země pár desítek centimetrů dávají oblaky. Ty můžeme utřít mokrým hadříkem a jsou zase jako nové. Měli by ladit k fasádě, aby vše spolu dávalo smyls a ladilo. Oblíbené jsou kamenné obklady na zateplenou fasádu https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni/, které na ní drží jako přibité. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, tak si mužem užívat jejich jedinečnosti a krásného vzhledu. Kámen má totiž specifický vzhled i strukturu oproti běžným kachličkám.

kamenná stěna

Máme zaručenou dlouhou životnost, kterou nerozhodí ani venkovní vlivy jako je déšť, přímé sluneční paprsky, poryvy větru a další. Cenově se pohybujeme výše než u běžných kachliček, což se dá předpokládat, protože kamenné obklady jsou o třídu výše. Nemusí jít o obložení části u země, protože není problém ani s obkládáním celé stěny.