Zboží

Jak si vybrat kabelku a s čím ji nosit? Slaďte ji se stylem oblékání!

Chcete si pořídit novou kabelku a přemýšlíte podle čeho ji vybrat? Kritérií pro výběr může být více, ideální kabelku ale jistě seženete. Pusťte se do toho!

Jak si vybrat kabelku a s čím ji nosit? Slaďte ji se stylem oblékání!

Asi každá žena má doma minimálně několik kousků různých kabelek, vždy je lepší mít možnost kabelky střídat a to například podle příležitosti nebo stylu oblečení. Elegantní kabelky se poznají na první pohled, obvykle mají čisté linie a hranatý nebo lehce zaoblený tvar, nejsou příliš barevné a často se nosí v ruce a mají tak jen krátká ucha. K elegantní kabelce ale žena nemůže obout tenisky a obléci si tepláky, pro volnočasové aktivity se tak nehodí, ale do práce se jistě užije. Je tak už jen z praktického hlediska lepší, mít z čeho vybírat. Přesto se dá pořídit i taková kabelka, která se hodí ke všemu, taková by měla mít vždy jen jednu barvu a měla by být kvalitní. Jak a podle čeho ale kabelky vlastně vybírat?

pexels-photo-45981

Na co kabelku užijete a co dáte do ní?

Je strašně důležité uvědomit si, že i kabelky mají svou nosnost, a tak pokud se dlouhodobě přetěžují, mohou se poškodit. Často ale ženy do kabelky cpou všechno potřebné a ještě něco navíc. No a to je chyba, pokud chcete, aby vám kabelka vydržela, musíte do ní dát jen tolik věcí, kolik reálně unese a to nebývá mnoho, záleží i na velikosti nebo materiálu. Velikost kabelky je důležitá, do práce nebo na nákupy je lepší nosit kabelku větší, na procházky nebo schůzky s přáteli pak postačí menší kabelka, do té se pak logicky vejde o něco méně věcí.

pexels-photo-1022383

Unosíte ji?

Dneska máme skutečně z čeho vybírat, tolik různých druhů kabelek na nás čeká, jenže není to jen o tom sáhnout po té, která se nám líbí na první pohled. Kabelka by měla být zvolena podle toho, zda se bude později hodit k oblečení, které běžně nosíte. Kožená kabelka je klasikou, která neomrzí, kvalitní kabelky z kůže se ale nejčastěji nosí jen na určité příležitosti, například do práce nebo do společnosti. Pro volný čas je vhodné volit kabelku méně formální a elegantní. Jde i o barvy, kabelky jsou hodně výrazným doplňkem, pokud nosíte hodně barevné a vzorované oblečení, je lepší sáhnout po jednobarevné kabelce. Naopak k ležérním anebo jednobarevným outfitům se skvěle hodí vícebarevná a pestrá kabelka.

Pokud preferujete pohodlí, pak určitě volte kabelku přes rameno, k šatům a na společenské události se ideálně hodí jen velmi malá kabelka do ruky.