Zboží

Eliminujte modré světlo

Co si budeme namlouvat, 21. století je zkrátka stoletím moderních technologií, které postupují až neuvěřitelnou rychlostí stále dopředu. Digitalizace je nezastavitelná a dotýká se každého možného odvětví a sféry našeho života. Novinkou jsou tak pro nás stále nové chytré spotřebiče, které nám mají ulehčovat práci a běžný život. I když je zde ale celá řada výhod, najdeme zde i spoustu nevýhod. Jednou z nich jsou i všudypřítomné obrazovky. Teď si určitě říkáte, proč by obrazovky měly představovat nějaký problém, vždyť s jejich pomocí je vše tak krásně přehledné. Důvod je naprosto jednoduchý. Tyto obrazovky totiž vypouštějí takzvané modré světlo, které nemá zrovna nejlepší dopady na náš běžný život. Pojďme si tedy ukázat, jak náš život ovlivňují a jak tyto dopady co možná nejvíce eliminovat.

Obrazovky přístrojů

Prvním dopadem modrého světla se týká našeho zraku, který toto světlo zrovna nejlépe nesnáší. Jelikož se jedná o umělý produkt, na které naše oči nejsou od přírody přizpůsobeny, setkáváme se zde s nejrůznějšími komplikacemi v případě, že jsme záření obrazovek vystavení příliš dlouhou dobu a často. Nejčastějším problémem, na něhož si lidé pracující dlouhé hodiny u počítačových obrazovek stěžují, je pálení a celková unavenost očí. Po delší době se také dostavuje celkové zhoršení kvality zraku, které je již řešeno brýlemi. Jako prevence skvěle slouží brýle proti modrému světlu, které jsou speciálně uzpůsobeny tak, aby toto světlo odbourávaly a ono se tak nedostávalo k našim očím. Vybrat si můžete z nekonečného množství variant, kterými je trh zásoben. K dostání jsou jak brýle s čočkami, tak bez. Rozhodně se ani nemusíte obávat toho, že by se jednalo o nějaké vykopávky, v nichž budete vypadat jako z dob dávno minulých. Jedná se o elegantní kousky, které mohou krásně doladit váš vzhled, a navíc vám dodat chytřejší vzhled.

Žena s brýlemi

Dalším dopadem modrého světla můžou být problémy se spánkem. Většina osob je totiž zvyklá na večerní relaxaci u televizních obrazovek anebo u notebooků. Paradoxem je, že právě takto si relaxaci pokazíme, protože následuje několikahodinové převalování v posteli, které velice často končí nezdarem. Modré světlo má totiž neblahé dopady na náš spánkový cyklus. Rada při tomto problému je naprosto jednoduchá a shoduje se na ní celá řada odporníků. Zkrátka a jednoduše, nejméně hodinu před ulehnutím do postele se snažte vyvarovat jakémukoli zařízení, které toto světlo produkuje. Zkuste se jít například okoupat, přečíst si kousek knihy anebo časopisu, věnovat svůj čas povídáním s partnerem anebo rodinou anebo zkrátka a jednoduše využijte čas pro sebe a dopřejte si například pleťovou masku anebo si pusťte oblíbenou muziku a jen tak uvažujte. Uvidíte, že už nebudete muset dlouhé hodiny počítat ovečky.