Zboží

Využijte vlastností zip sáčků ve svůj prospěch

Jsou lehké a perfektně skladné – ukládání předmětů v domácnosti podléhá různým zákonitostem a mezi nimi je ve hře i dostatek úložného prostoru. Sáčky se zipem mohou obejmout předmět tak, že prakticky nevyžadují žádný prostor navíc, zvláště tehdy, vytlačíte-li z nich přebytečný vzduch. Zároveň jsou lehoučké, takže odpadne starost o to, zda díky nim nevzroste hmotnost ve skladovém prostoru, např. u tenkých regálů, které by se mohly prohýbat.

borůvky na stole

Jsou levné – pořídíte je velmi levně, např. ve srovnání s plastovými boxy a dózami mnohonásobně laciněji. A nemají tendenci se po pár měsících rozpadat a biologicky rozkládat, vyrábí se z polythenu a ten vám v domácnosti vydrží mnoho let beze změny jeho struktury.

kávová zrna

Nepropouští vodu, prach ani vzduch – uzavírací mechanismus takřka hermeticky uzavře prostor, takže chrání obsah před vnějšími vlivy velice důkladně. Toho lze využít u předmětů různého skupenství, takže sáček poslouží třeba v kuchyni pro marinovací směs v chladničce, pro tekutou ovocnou dřeň v mrazáku, pro sypkou strouhanku nebo mouku atd.

Jsou netoxické – nemusíte mít obavy o své zdraví, polyetylen a polypropylen jsou materiály běžně využívané v potravinářské výrobě, ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu, takže je můžete svěřit do rukou i dětem, aby si do nich ukládaly hry a hračky, školní a výtvarné potřeby. Samozřejmě dbejte na to, aby si je děti nenasazovaly na hlavu a nepodnikaly s nimi podobné hlouposti.

Využijete je i na dovolené – pár zip sáčků se uplatní třeba při balení věcí do kufru či batohu, kde potřebujete od sebe bezpečně oddělit hygienické potřeby (pěnu na holení, sprchový gel a šampon) od ostatních věcí, např. od textilu. V přírodě poslouží sáček jako bezpečnostní prvek před navlhnutím či rozmáčením toaletního papíru, kapesníků, tamponů, náplastí, léků nebo zápalek.