Vztahy

Problémové vztahy

V každé rodině se může stát, že se objeví problémy. Může se jednat o problémy, nad kterými se mávne rukou a půjde se dále, ale může se stát, že se vyskytnou i takové, nad kterými rozhodně mávnout rukou nepůjde.

Je potřeba mít na paměti, že všeho s mírou. Pokud to skutečně zajde až příliš daleko, je pochopitelné, pokud nebudete chtít s vaší rodinou dále sdílet jeden dům či byt. Pokud je člověk plnoletý, rozhodně se může dle svého uvážení odstěhovat. Pokud ale člověk ještě není plnoletý, bude to muset nějakým způsobem vydržet, jestliže by neměl možnost jít například ke druhému rodiči, pokud jsou rodiče rozvedení.

žena s mužem

V některých rodinách to opravdu může být složité. Jestliže nemáte dobré vztahy, je možné, že se to podepíše na vaší psychice. Může se to projevit také ve škole nebo v práci.

Jestliže má dítě rodinu, kde se všichni neustále hádají a danému dítěti se nevěnují, opravdu je možné, že mu to ve škole nepůjde, jelikož se bude trápit. Mnohdy to dopadne tak, že dítě dostane výprask za to, že nosí špatné známky a nic víc se řešit nebude. Jestli ale dítě mělo dříve dobré známky a začalo to s ním jít z kopce, pak jestli si něčeho takového všimne vyučující, je možné, že si pozve rodiče do školy. Bude se poté řešit, kde se stala chyba a pokud rodičům dojde, že za to mohou jejich hádky, bude možné problém nějakým způsobem řešit. Jestli ale rodičům nedojde, že za špatné výsledky jejich dítěte mohou oni, rozhodně to nebude dobré.

muž se ženou

Bohužel jsou rodiny, kde to skutečně nefunguje tak, jak by mělo. Může to dané dítě ovlivnit nejen ve škole nebo práci, ale také v jejich životě. Mohou to mít poté mnohem složitější a to zejména ve svém vlastním vztahu. Je možné, že se bude dané dítě snažit vyhýbat hádkám a také konfliktům, protože bude mít trauma ze svého dětství.

Všechny problémy je potřeba rozumně vyřešit. Hádkami a bojem člověk nic nevyřeší. Věci by se měly řešit v klidu a bez hádek.