Dovolená

Kam v ČR na dovolenou?

A je to tady! Konečně! Konečně je čas na dovolenou! Máme volno v práci a můžeme si odpočinout. Kam ale jet? Někam za sluníčkem? Někam, abychom si zalyžovali? Někam na přírodou či za památkami? Kam vlastně jet?

Každý má rád něco jiného. My se podíváme, kam jet na dovolenou v Čechách.

molo a rybník

Za vodou:

Pokud chceme jet na dovolenou za vodou, můžeme doporučit odpočinek u Lipna, Máchova jezera, Brněnské přehrady a třeba i na Slapy. Užijte si sluníčka a dovádění ve vodě.

Za přírodou:

Napíšu Vám pár typů, kam se podívat za přírodou. Například doporučujeme skalní město Adršpach (je to největší skalní město v České republice), Národní přírodní rezervace SooS, Národní park Šumava, Hřensko, Broumovské stěny a třeba i Besedické skály.

Za kulturou:

V tomto případě doporučujeme určitě Prahu, Karlovy Vary, Pardubice a Olomouc.

Dovolená Praha

Ať už si vyberete dovolenou ve skalách u vody nebo výletem za kulturou a památkami, ujistěte se, že máte naplánovanou trasu. Poznejte co nejvíce věcí a vyzkoušejte co jen jde. Jednou na dovolené budete vzpomínat s úsměvem na tváři. Vše se může podniknout jak v partě, s rodinou, mazlíčky, tak i samotní. Pokud cestujete sami, dávejte si pozor na své věci a ujistěte se, že vždy někdo o Vás bude vědět, kde se přesně nacházíte. V dnešní době je nebezpečné cestovat sám, a proto tyto doporučení nepodceňujte.

Pokud si budete přát přespávání pod širákem anebo v hotelech, podívejte se na internetu, kde to pro Vás bude to pravé. Někdo má rád luxus a někdo zase hledí pouze na cenu a chce to nejnižší. Ti z vás, kteří milují usínání na vlastní pěst v přírodě je dobré se porozhlédnout, kde by se takto bezpečně přespat mohlo. Na hotely je spousty srovnávačů ohledně jídla, luxusu i cen. Mnoho lidí na sociálních sítích také doporučují, kde byli a mohou Vám ukázat i fotografie. Hned si uděláte lepší obrázek, kam byste jeli složit kosti, jak se říká.