Zboží

Se správnou dietou můžeme skutečně získat to, co hledáme

Teď by na řadu měla přijít prostá otázka, která je vlastně ta správná, pravá, při které uvidíme dlouhodobé výsledky a ne jojo efekt. Možná ani nepotřebujeme s nějakou dietou začínat, ale bude nám stačit změnit jídelníček a přidat trochu pohybu. Je pravdou, že ne každý se dokáže ovládnout a mít nějakou sebekontrolu. Pak je skutečně dobré, když se poradí například s odborníkem a nechá si sestavit jídelníček přesně podle jeho tělesných potřeb. Je to takový bič a zároveň pojistka, která bude takové lidi stále udržovat pod kontrolou. Za spoustou civilizačních chorob, ale i našich silných pasů stojí nekvalitní průmyslově zpracovaná strava. Je bohužel dostupná skoro všude a my při nedostatku času na ni také ve většině případů spoléháme. V tuto chvíli nás moc nezajímá, že nemá dostatek vitamínů, minerálů, enzymů a dalších složek, které vlastně naše tělo potřebuje. Nejlepší je samozřejmě si pokrmy připravovat doma, jelikož víme v danou chvíli, co vlastně konzumujeme.

výživa

Co můžeme udělat?

  • Vyhnout se nekvalitním tukům a v podstatě před margarínem dát raději přednost kousku másla nebo ghí. Chybu neuděláme s olivovým, slunečnicovým, sezamovým a kokosovým olejem, pro ochucení dresinků nebo do salátů je dobré sáhnout po lněném, dýňovém, z vlašských jader nebo konopném oleji.
  • Zvýšit konzumaci zeleniny. Zhruba 40 % by měla tvořit zelenina a samozřejmě méně sladké ovoce se také počítá. Je zde vláknina, která prospívá tlustému střevu. Je v podstatě jedno v jaké formě ji budeme konzumovat, nicméně syrová je nejvýživnější. Chybu neuděláme ani s tím, když přidáme do jídla oříšky.
  • Výrobkům z bílé mouky bychom se měli raději vyhnout. To není jen pečivo, ale jsou to i těstoviny, různé obilné kaše, cereálie a tak dále. Je třeba číst na etiketě, co vlastně kupujeme.
  • Pokud je možnost, tak si zakoupit maso z domácího chovu, stejně tak jako vejce. V podstatě to samé platí pro uzeniny.

salát

Návodů co je dobře a co špatně existuje mnohem více. Stejně tak jako produktů, které pomáhají s hubnutím. Jsou ale skutečně skvělé přípravky, které se dokonce ve světě berou jako lék na obezitu. Takový je například Sibutramine, cena je v podstatě srovnatelná s vysoce kvalitními doplňky stravy. Především je třeba se ale podívat na jeho výsledky a recenze uživatelů, které o mnohém vypoví. Mnohdy potřebujeme skutečně usměrnit naše porce, abychom neměli neustálý pocit hladu a zbytečně se nepřejídali. Poté s tímto výrobkem rozhodně chybu neuděláme.