Zboží

Sen o vlastním bydlení v dřevostavbě na klíč na Vysočině

Proč stavět

Postavit rodinný dům je snem mnohých z nás a důvodů, proč se do toho pustit, je celá řada. Zpravidla vás napadne, že je to výhodné kvůli nízkým nákladům na bydlení a samozřejmě proto, že sami rozhodujete o svém vlastním příbytku, jeho koncepci, údržbě a vybavení. Dům může mít okrasnou i užitkovou zahradu, bazén, pergolu či jiný přístřešek, můžete tu pěstovat vlastní ovoce a zeleninu a bez obav pustit děti na vlastní pozemek, aby si tu mohly hrát. To ale není vše, proč stavět:

krásné mraky

Zdraví se nedá koupit za peníze – že se prodlužuje průměrný věk lidstva „západní“ populace, je známo, ovšem není řečeno, že se tím zlepšuje i jeho kvalita. Lékařské zákroky a péče mnohdy řeší až ty fatální problémy, ale prvním zárodkům zdravotních obtíží nemusíme zpočátku přikládat zásadní význam, nemusíme si jich všímat, nebo je prostě ignorujeme. Přispívá k tomu pobyt ve městech a celá řada stresujících vlivů. Stres je totiž nejsilnější zabiják, doslova metla lidstva, a chcete-li se ve zdraví dožít vyššího věku, musíte s ním doslova zatočit.

les na Vysočině

Zlikvidovat stresové podněty nemusí být tak obtížné, stačí si je napsat na papír a postupně na nich zapracovat. To, co vám může pomoci velmi výrazně, je přestěhovat se na venkov, daleko od okrajových sídlišť a frekventovaných silnic. Klidné prostředí je dnes nesmírně cenné a mnoho lidí si to také víc a víc uvědomuje.

Kde stavět

Co takhle Českomoravská vrchovina? Je tu čistý vzduch, v zimě na běžky, v létě na kolo, k nalezení je tu řada historických a kulturních památek, např. Telč, hrad Pernštejn, zámek Dačice, Jindřichův Hradec nebo Slavonice. Za návštěvu stojí i povodí řek Sázava a Svratka nebo CHKO Žďárské vrchy. Dřevostavby na klíč na Vysočině, to je zkrátka něco jiného, než městská zástavba, přelidněné sídliště, smog, hluk, chaos a další problémy, jako je zvýšená kriminalita nebo hustý automobilový provoz.