Zdraví

Zdraví může odejít

Co je zdraví? Zdraví je to, že nám nic není. Zdraví je to, že jíme něco zdravého. Slovo zdraví má několik pojmů. Záleží, jak to člověk pojme. Dnes si popíšeme zdraví o lidech, takže tu budeme mít nějaké příběhy. Měli bychom se o své zdraví starat, protože pokud se staráme, tak nám to v dobrým vrátí a pokud špatně, tak nám to vrátí špatným způsobem.

tanec

Máme tu dívku Amélii. Amélie ráda tancuje a zpívá. Má obrovský talent, který není rozšířený po celé zemi. Moc šikovná dívka zvláštním osudem. Autonehoda. Kdo tam s ní všechno byl? Rodiče a malý bratříček Tom. Všichni naštěstí přežili, ale Amélie už nemohla tancovat. Ochrnula. Lékaři jí tvrdí, že se už hýbat nebude. Bude jenom na vozíku. Tato mladá dívka, i když zažila autonehodu… Tak všem lidem, okolo co jsou nějak zraněný ukázala, že jsme silný. Místo pilného tancování skládá písničky, aby dodala všem odvahu.

Je tu Richard. Richard žil byznysový život s přítelkyní. Až ho jednoho dne srazil kamion. Tento muž bohužel nepřežil, protože při cestě telefonoval a nedával pozor.

nehoda

A teď tu máme tři dvojčátka. Holčičky, které se měli moc rádi, ale šíleně se pošťuchovali v autě, když jejich tatínek řídil.  Jedna z těch holčiček musela mít amputovanou nohu. Do teď nosí umělou. Další tu je Karolínka, holčička, co se trápí s leukémií. Tato holčička byla ve škole chytrá, usměvavá a radostná. Všem uměla být nápomocná, protože jí to naučila maminka, než umřela. Takže žije jenom s tatínkem. Anebo také miminko, co se narodilo už postižené.

Proč píši tyto příběhy? Abychom si uvědomili, že my zdraví máme a oni ne. Pracuji v práci 12 hodin 4x denně. A teď se vybírá kapka naděje pro děti s onkologickým onemocnění. Moc mě mrzí, že někteří lidi jsou tak bezcitný a nepřispějí ani korunu. Chápu, že mají podezření, aby to k nim přišlo. Chodí! Protože kapka naděje je teď všude v obchodech. A je to ověřený.

Neváhejte přispívat! Protože to může potkat i vás.